Update: Dva týdny v nových skialpinistických skeletech Dynafit TLT 6 na Kamčatce

Update: Dva týdny v nových skialpinistických skeletech Dynafit TLT 6 na Kamčatce

Při výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu jsem měl nové skelety Dynafit TLT6 a lyže Dynafit Manaslu.

Dynafit TLT6 jsem už důkladně vyzkoušel v Dolomitech v lednu 2013 – Několikadenní vyzkoušení prototypu nových skialpinistických skeletů Dynafit TLT6, takže na Kamčatce se jednalo o dlouhodobé otestování „ostrého“ modelu Dynafit TLT 6. Dopadlo výborně.

S botkama Dynafit TLT 6 jsem se potkal v Brně pár hodin před odletem na Kamčatku. Zda mi sedí, jsem si vyzkoušel až na letišti ve Vídni, když jsme se převlékali a přezouvali do letadla. Naštěsti to vypadalo, že při pohybu po letišti jsem žádný problem s velikostí a tlačením neměl. Vše bylo perfektní i během celého pobytu na Kamčatce, kdy jsem v době od 25. 4. do 12. 5. neměl skelety na nohou pouze jeden den. Stejně jako při Několikadenní vyzkoušení prototypu nových skialpinistických skeletů Dynafit TLT6 jsem si úmyslně nevzal ani jeden (černý a zelený) výměnný jazyk, neboť jsem na základě dolomitských zkušeností usoudil, že je nebudu potřebovat.

V lednu jsem si při zkoušení prototypu Dynafit TLT 6 stěžoval pouze na délku velcro stahovacího pásku kolem komínu boty. Na mě byl krátký, takže jsem ho byl schopen taktak zapnout pouze při sjezdu. Dynafit splnil to, co v lednu slíbil, takže velcro pásek je v „ostré“ verzi bot delší, takže jsem ho bez problému a s velkým přesahem zapnul i při výstupu.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Rovinné přesuny a výstupy jsem všechny absolvoval pouze s rozepnutou horní přezkou, zatímco dolní přes nárt byla zapnutá – na rozdíl od kolegů se Scarpa Maestrale, kteří rozepínali všechny přezky. Obě botky seděly od prvního okamžiku na vídeňském letišti při všech nesjezdových aktivitách výborně. Na sněhu byly boty použity při pěším výstupu bez stoupacích želez a se stoupacími železy, při dlouhých rovinatých přesunech na lyžích, při výstupu na lyžích se stoupacími pásy do mírných a strmých svahů (v oblasti vulkánu Bakening se traverzy stoupalo svahem do 42 stupňů – změřeno). Nikde nic netlačilo, žádné otlaky – ideální skialpinistická obuv. Stoupací železa (měl jsem rychloupínací Grivel G12) se nasazovaly a sundávaly velmi snadno – dal bych vždy přednost rychloupínacím stoupacím železům.

Po vystoupání na hřeben či vrchol jsem byl s přepínáním na sjezd s obrovským náskokem první – stačilo se trochu sklonit, lehce naklonit dopřed a současně zapnout obě horní přezky. Záležitost na několik málo sekund. Tato rychlost má ovšem jednu nevýhodu – je potřeba čekat, až se podaří přepnutí bot na sjezd ostatním…

Sjezd v botách Dynafit TLT 6 – i bez doplňkových jazyků paráda! Za různorodých sněhových podmínek, s nimiž jsme se setkali na Kamčatce boty vždy dobře „podržely“ a sjezd bylo možné si pořádně užít. Trochu problém jsem měl jen, když jsem při rozepnuté horní přezce dojížděl v mokrém sněhu a sníh lehce trhal s lyžemi – bylo nutné si dávat větší pozor na předo-zadní rovnováhu.

V komentářích u předchozího článku o Dynafit TLT 6 bylo uvedeno: „Zaujimave bude sledovat zivotnost CR vlozky.“ Toto mohu posoudit jen po výletu na Kamčatku, kdy jsem neměl skelety na nohou víceméně jen v době spánku. Při této „krátkodobé“ zátěži byla CR vložka naprosto v pohodě.

Shrnutí:
Po čtyřdenním zkoušení v Dolomitech a dvoutýdenním intenzivním zkoušení na Kamčatce bych si dovolil tvrdit, že nová skialpinistická bota Dynafit TLT 6 je vynikající při všech skialpinistických aktivitách – lehké a těžké sjezdy, výstupy na lyžích, rovinaté přesuny na lyžích, výstupy pěšky a se stoupacími železy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: