No lavinové teorie… Právě že ani tak moc lavinové ne. Narazil jsem na zajímavé články, které srovnávají dvě různé laviny, ale dívají se na ně z trochu jiné strany…
Po téměř čtyřicet let trvajícím vývoji přichází do prodeje nový háček k zavěšení na dřevěnou nebo ledovou stěnu – Ptica RH 2013. Dlouhý vývoj s mnohými slepými větvemi se zúročil v současný nadčasový design a vysokou užitnou hodnotu.
Postupující jaro nás dále provázelo sezónou a tlačilo nás do stále hlubších údolí a vyšších hor, kam postupně teprve přicházely ideální podmínky pro extrémní lyžování. Úroveň naší vyježděnosti se začala blížit vrcholu. První výlet do Hohe Tauern tohoto roku, na samotném sklonku dubna, vedl na Grosses Wiesbachhorn a jeho Ostrinne.
Jsou blízko, najdete na nich vyhledávané sjezdovky a navíc se zde i dobře najíte. Zimní dovolená v Rakouských Alpách láká z celé řady důvodů. Můžete si přijet zalyžovat na prodloužený víkend nebo si naplánovat delší pobyt. Z pestré nabídky lyžařských středisek si rozhodně vyberete.
Chata pri Zelenom plese (1551 m), to nejsou jen nejlepší tatranské mixy v severce MKŠ, to nejsou jen nejlepší tatranské skalní cesty na Jastrabej veži, nejlepší silvestrovské večírky anebo ústretový personál, díky kterému se cítíte jako doma…
Po oblevě přišla ještě pozdní zima a tak jsme se vydali s mým synem Davidem pořídit nějaké záběry na nově koupenou kameru GoPro3 od společnosti Medici…
Po tatranském warm-upu přišel čas na první exotičtější dobrodružství sezóny 2013. V plánu jsme měli norské souostroví Lofoty, čarokrásné, divoce rozeklané ostrovy za severním polárním kruhem, které mají obrovský a dosud ještě ne zcela objevený potenciál pro strmé lyžování.
Po dlouhých dnech zkouškového, po dlouhých týdnech tréninků na Ramzové, kde jsem pracoval jako instruktor lyžování a hladově polykal výškové metry na Šeráku, konečně začíná sezóna strmých sjezdů…
Během velmi povedeného výletu Heliskiing a skialp s asistencí vrtulníku v kanadské British Columbia v dubnu 2013 jsme od 28. března do 8. dubna 2013 pobývali v okolí CMH Galena lodge. Intenzivně jsme se věnovali heliskiingu a skialpu…
Pár dní před odjezdem na Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu jsem se díky Quillcz.cz dostal k čelovce Silva Trail Runner. V České republice jsem čelovku už nestihnul vyzkoušet, a došlo k tomu až v dálněvýchodní oblasti Ruska.
V sobotu 15. června jsme se ve skupině pěti lyžařek a snowboardistek vydali z Petropavlovska-Kamčatského k vulkánu Viljučinskij (2173 m). Počasí bylo nádherné a za 2,5 hodiny jsme vystoupili z auta v dolině řeky Paratunka.
Správy od nadržaného Mravca boli jasné: v Alpách začiatkom júna nakydalo množstvo nového snehu. Úloha bola jasná: drtivý útok na Alpské pasienky. Voľba padla na Großglockner (3798 m), konkrétne legendami opradený Pallavicinirinne a prípadne nejaký bonus k tomu.
Při výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu jsem měl nové skelety Dynafit TLT6 a lyže Dynafit Manaslu.
Osmého května jsme se při výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu vydali na kouřící sopku Avačinskaja (2741 m). Vítr foukal od Petropavlovska-Kamčatského, takže jsme vrcholový kužel museli obejít hodně zleva nad dolina Nalyčevo.
Několik květnových dnů jsme pobývali v Národním parku Tři vulkány během výletu Ski Kamčatka 2013 – co a jak se dělo při skialpinistickém výletu. Našim cílem byly sjezdy vulkánů Korjakskij (3456 m) a Avačinskaja (2741 m). Na Korjakskij nám počasí vyšlo fantasticky.