Podmínky pro provozování adrenalinových sportů jsou v zahraničí nezřídka výrazně lepší, než je tomu v České republice.
The North Face Lavaredo Ultra Trail mám v hledáčku už pár let. V roce 2016 mě nevylosovali, a tak jsem zkusila štěstí opět na podzim roku 2017. Při losování 1500 volných míst z 2000 zájemců se na mě usmálo štěstí. První alpský závod. Wow!
Firnový memoriál byl ve spolupráci s Komisí tradičního skialpinismu ČHS naplánován od 16. do 21. května 2018 s tím, že část účastníků se pokusí rozlyžovat v jiných částech Norska v předstihu. Začali jsme ve čtveřici, abychom se posléze na memoriálu sešli s velkou spoustu lyžníků a splitboardistů české a slovenské národnosti. K tomu nám neuvěřitelně přálo počasí…
Jsem trochu ostuda, ale Jeseníky jsem vůbec neznala. Abych vůbec poznala ty nejhezčí a nejprofláklejší místa, každoročně se hlásím na nějaký tamní trailový závod. Letos to vyhrála Jesenická stovka, neboť není čas ztrácet čas a je lepší toho poznat víc při jednom zátahu, nechť je zážitek intenzívnější.
Hodně touhy a ještě víc obav…na skialpech už jezdím, co pamatuji, ale takové ty věci kolem komína. Po jedné tragické události jsem se zimním Vysokým Tatrám asi 15 let vyhýbala. Už bych se zase mohla vrátit…
V dalším dílu seriálu GIRLS ON SKIS představíme Moniku Novákovou, která se po studiu fashion designu na Vysoké škole umělecko průmyslové pracovala nějakou dobu na vývoji lyžařského oblečení pro německý Völkl. Posléze se začala naplno věnovat výuce lyžování a lyžování ve volném terénu. V současné době je po dobu evropské zimy v Evropě a místo léta tráví půl roku lyžováním v Chile.
Čtvrtý ročník československého firnového memoriálu v Norsku se uskuteční ve spolupráci s Komisí tradičního skialpinismu ČHS a tulenipasy.cz v oblasti Jotunheimen a Hurrungane (podle počasí je možnost přesunu i jinam) ve dnech 16. až 21. května 2018. Všichni skialpinisté a splitboardisté různého věku a pohlaví jsou vřele vítáni na společném zakončení zimní sezóny.
Skialpinistická legenda s názvem BOKAMI, zkráceně BZT. Nejtěžší závod na Slovensku a prý také jeden z deseti nejtěžších závodů světa? Zajímalo by vás, co je na tom pravdy? Mě ano. Proto jsem se na letošní Bokami Západných Tatier ve dnech 22. až 24. března 2018 vydala i já.
Na webových stránkách www.tulenipasy.cz, zaměřených na veškeré zimní aktivity se sjížděním kopců, jek dispozici čtenářům nově průvodcovská sekce. Jedná se o katalog skialpinistických túr, v němž se postupně budou objevovat inspirující tipy na skialpinistické a splitboardové výlety z celého světa.
A je to tady nejdůležitější skialpový závod sezóny 2017-2018 se tentokráte odehrával v Rokytnici nad Jizerou a ne ve Špindlerově Mlýně. Zakončil jsem tak vynikající zimu ve skialpových závodech.
Slovinsko je ideálním místem pro jakékoliv celoroční outdoorové aktivity, nevyjímaje vše, co je jakkoliv spojeného se sněhem od běžeckého lyžování, přes sjezdové lyžování, freeride a skialp. Mezinárodně je známá řada středisek v Julských Alpách a Kamnišsko-Savinských Alpách, zatímco “městské” středisko v Mariboru je opomíjeno.
Na Slovensku jsou obecně známé skialpinistické a splitboardové aktivity z Vysokých a Západních Tater, stejně jako z Malé Fatry. Z kopců na jich od hřebene Nízkých Tater toho moc známého není. V městě Detva pod samotným pohořím Poľana je agilní splitboardový klub Bord N Roll…
Ačkoliv podmínky v Tatrách se děsně rychle mění, tak se mi nečekaně už v lednu podařilo sjet tři těžké sjezdy se sklonem nad 50° a značnou expozicí! Přitom Ďáblův žlab byl pro mě dosud technicky nejtěžším sjezdem. Když to nečekáš a jsi připravený, tak můžeš zažít opravdu fantastické věci!
Letošní zimní sezónu se konal již 3. ročník skialpového závodu – Skialp Koruna Beskyd. Tento závod je určen jak pro širokou veřejnost v nabízených rozličných kategoriích Hobby, tak pro elitní závoďáky v kategoriích Elite.
Do lyžařského střediska Čtyři údolí (neboli 4 Vallés) se každoročně sjíždí milovníci freeridu. A mají k tomu pádný důvod! Oblast čítající přes 400 kilometrů propojených sjezdovek mimo ně nabízí i několik neupravovaných tratí, právě z těch nejvyšších poloh celého střediska. Jsou to například Mont Fort (3330 m), Chassoures (2740 m), Mont Gele (3023 m) a Les Geantianes (2950 m).