Březnové exkluzivně jarní počasí pokračuje a tak se vydáváme společně s Tomášom Chromcom, Peťom Bratkom a sám opět na řadu vysokotatranských sjezdů.
Na TetonGravity.com zveřejnili videlo od beau fredlund na téma backcountry lyžování na Novém Zélande ve skládačce. Jak autor videa uvádí, jedna se o čistě „Heli-free adventure skiing in Aotearoa!“ Pěkná motivace na zimní období.
Píše se rok 2014 a já už dávno vím, že půjde o mou první himálajskou sezónu. Po expedici v Peru, která byla ze sportovního hlediska velmi úspěšná, si na mě totiž vzpomněli chalani organizující slovenskou Horolezecko-skialpinistickou expedici Dhaulagiri 2014…
Co dělat na Kamčatce, když už je téměř léto a počasí je nádherné? Třeba si v pátek 13. června vyšlápnout na vulkán Viljučinskij (2173 m), který se tyčí na jih od Avačinské zátoky jako pravidelný kužel převyšující výrazně okolní vrcholy…
Kniha Laviny v Krkonoších vydaná Správou KRNAPu si předsevzala komplexní pojednání o lavinové problematice v nejvyšším českém pohoří, což už předem zaručuje autorský kolektiv Milena Kociánová, Viktor Kořízek, Valerián Spusta a Andrzej Brzeziński…
Áno, som buržuj. Na konci sezóny som sa obdaroval novými Volkl Nunataq. Pri dĺžke 186 cm má jedna lyža toľko gramov, že ma to donútilo položiť si otázku: čo s tým? Po krátkej úvahe bola odpoveď jasná: treba ľahšie viazanie…
Na konci března 2010 vyšla s jistým odkladem kniha Hory a sníh pojednávající o všech aktivitách na sněhu při sjezdu z vrcholů do údolí. K tomu jsou zahrnuty i aktivity přidružené. Na TuleniPasy.cz budou některé části této knihy využity v metodice pohybu na sněhu a lavinové prevenci. Příslušné články se budou odkazovat sem.
Poslední dotyk lyží se sněhem během předvelikonočního skialpování v severním Švédsku a Norsku se uskutečnil v neděli navečer po návratu z Narviku do nejsevernějšího švédského města Kiruna, které leží přibližně 145 km nad severním polárním kruhem.
Když Vám kamarádi řeknou, že se bude zapíjet narození dvojčat v Liptovském Mikuláši, následně posunou odjezd z pátku odpoledne na sobotu, co uděláte? Vzpomenete si, kde jste byli minulý týden (Skialpinistický kurz s Hedvábnou stezkou v Západních Tatrách – slunce, mráz a kosovka).
V minulém roce se díky lyžařské expedici v Peru na oblohu vyšvihly tři nové hvězdy českého alpinismu, jedna však bohužel také vyhasla. Přečtěte si druhý díl rozhovoru o extrémním lyžování v pohoří Cordillera Blanca! Co obnáší sjíždění pětapadesátistupňových svahů v šestikilometrové výšce a jaké vybavení členové Kejda ski teamu používali?
Nebude to žádná nadsázka, když napíšu, že se v minulém roce na oblohu vyšvihly dvě nové hvězdy českého alpinismu. Stalo se tak poté, co se Jiřímu a Ondřejovi Švihálkovým spolu s Jakubem Mackem podařil český prvosjezd západní stěny Peruánské šestitisícovky Ranrapalca. Jak se bratrské duo k extrémnímu lyžování dostalo a jak expedice probíhala?
Kejda Ski Team je brněnská formace extrémních lyžařů tvořená bratry Švihálkovými a Jakubem Mackem. Loňskou sezónu se do toho opravdu opřeli a mají za sebou nejeden strmý sjezd v Tatrách, Alpách, norských Lofotech a v peruánských Andách.