Seriál GIRLS ON SKIS představuje některé z dívek a žen, které našly zalíbení v lyžování ve volném terénu, na prašanových pláních, ve strmých lesích, ve skalnatých žlabech, vysokých horách a lyžařsky exotických oblastech. Tyto rozhovory mohou být dobrou motivací pro ženy i muže, kteří by se chtěli vypravit dál od lyžařských středisek v panenskou přírodu. Klára Janoušková je zářným příkladem univerzální nadšenkyně do sportu všeho druhu a lyžování zvlášť.
Sníh, led, adrenalin – vše v křesle, v teple vašeho kina. To je Snow Film Fest 2017. Přehlídka nejlepších filmů se zimní tematikou uplynulé sezóny
Medicínska komisia SHS JAMES, Lékařská komise ČHS a Společnost horské medicíny ČR pořádají 28. Pelikánův seminář, který se uskuteční na Chatě vo Vyhnanej v Malé Fatře ve dnech 28. až 29. října 2017.
Největší český cestovatelsko-outdoorový festival už počtvrté představí letošní nejúspěšnější expedice v čele s osobnostmi jako je Freya Hoffmeister, Mára Holeček, Petr Horký nebo Petr Jan Juračka. Podíváme se do zákulisí sportovních osobností Petra Vabrouška, Peggy Marvanové nebo Edity Vopatové. www.FestivalObzory.cz: 7 sálů, 50 osobností, 25 přednášek, 10 filmů a 25 workshopů
Ve dnech 11. až 12. srpna 2017 se v Harrachově uskutečnil čtvrtý ročník Red Bull 400, což je výběh na vrchol skokanského můstku K120. Po oba dny se na start postavilo dohromady na 1300 běžců a běžkyň, z nichž se část zúčastnila pátečního nočního výběhu při umělém osvětlení.
Archiv Světa outdooru 2013 – 2019
Druhou částí Mezinárodního kurzu horské medicíny je už tradičně bavorské výcvikové středisko horských záchranářů v Bad Tölz – Zentrum für Sicherheit und Ausbildung Bergwacht Bayern, v němž se kurzisté měli možnost podrobně seznámit s vrtulníkovou a výškovou záchranou.
O tom, jak se zrodil nápad o přeběhu Malé Fatry na Slovensku a jak ho Petr Novák se svým synem Davidem celý absolvoval.
Prvního června 2017 byla otevřena registrace na první ročník Kurzu horské medicíny pro horolezce, který je určen všem zájemcům o získání nadstandardních znalostí a dovedností v oblasti horské a cestovní medicíny.
V období norského státního svátku 17. 5. – Den ústavy z roku 1814, se již tradičně koná československé skialpinistické setkání k ukončení zimní sezóny. V roce 2017 se tento memoriál uskutečnil ve dnech 16. až 21. května v oblíbených oblastech v pohořích Jotunheimen a Hurrungane.
V zimě 2017 se ve Vysokých Tatrách doslova roztrhnul pytel s různými náročnými skialpinistickými přechody. Prvním z nich byl Martin Eliáš, který sólo zopakoval náročný a netradčiní skialpinistický přechod Vlado Tatarky.
V intervale štvrtok 30. 3. 2017 16:OO – pondelok 3. 4. 2017 13:30 sa nám (dvojica Jozef Matúš a Martin Repický) zadaril prechod skoro celých Tatier zo Ždiaru až na Zverovku. Prešli sme veľa sediel a o čosi viac dolín. Spolu 115 km a 8900 výškových metrov.
Absence většího množství volného času způsobila, že jsme se tentokrát vydali do Vysokých Tater jenom na otočku. Museli jsme, protože nejenom Vetroplach dává obden na internet fotky skialpu na parádním vysokotatranském sněhu.
Členové přerovského splitboardového uskupení Proti Větru se první dubnový víkend 2017 pohybovali na svém „domácím“ hřiští v Malé Studené dolině ve Vysokých Tatrách. Počasí jim přálo, a tak si vylezli a sjeli Baranie rohy, Spišský štít a Ovčiarskou lávku.
Dva týdny od konce ledna 2017 jsme se ve smíšené česko-slovenské šestičlenné skupině pohybovali na japonském ostrově Honšú. V rámci skialpinistického a kulturně poznávacího výletu jsme navštívili řadu oblastí, vylezli na řadu sopek, důkladně vyzkoušeli různorodou a velmi chutnou japonskou kuchyni. Mj. jsme se blíže seznámili se známými sněžnými opicemi.