Vaše otázky nemusí žádný "zelený mužík" zodpovídat, protože máme lesní zákon 289/1995:
"§20 1 j) V lesích je zakázáno mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních."
Je úplně jedno, jestli něco uřezáváte hranami. S policistou také nediskutujete o důvodech proč se nejezdí na opačné straně, i když by to přece mělo své výhody, které dle Vašeho názoru ...
Přizpůsobit provoz svých koníčků si musíte Vy. To je pořád dokola to stejné jako s motorkáři, čtyřkolkáři, budovateli ilegálních singletrailů. Krajina není vaše hřiště a majitelé, zvířata a ostatní lidé nemají žádnou povinnost trpět vaše hobby ani pořád dokola argumentovat, že jim vaše zábava neprospívá.
treba to, ze tam zimuje tetrivek a byt je jeho jmeno obecny, tak uz zas tak rozsireny neni. V zime je to plaseni zvere opravdu celkem problem jelikoz ta zije hlavne ze zasob, ktere jim musi vystacit do jara, no a asi si dovedete domyslet jak energeticky narocny je utek v zimnich podminkach a to treba 3x tydne.
Zdravím Vás,
přemýšlím nad lavinovým batohem, jakou technologii by jste doporučili - elektriku, nebo cartridge?
Podle toho, co jsem zjistil tak mají různé výhody ale i nevýhody:
výhody catridge
cena, ověřená a vyzkoušená technologie, většinou trochu lehčí
nevýhody - nutnost plnění, možnost vystřelit na jednu náplň jenom jednou, plní jenom některé obchody, letecká doprava, air bag je plněný dusíkem s cartridge, nevyfoukne se po event. zasypání - není vzduchová kapsa, vhodné 1x za rok odpálit a cartridge nechat znovu naplnit - kontrola spolehlivosti a navíc tlaku v lahvi, na dodávané karbonové již není tlakoměr
výhody elektriky
jednoduché, možnost vyzkoušet, opakované vystřelení (pokud jsem někde daleko na několkadenní akci), letecká doprava, dnes hmotnost srovnatelná s cartridge, po event. zasypání lavinou se vyfoukne, měla by být vzduchová kapsa, která je z airbagu naplěná aspon nějakým vzduchem
nevýhody elektriky
cena (téměr 2x tak drahé), menší výběr - relativní nevýhoda, udávaný počet odpalů - 50, pak musí na revizi (Ortovox Litric), na trhu je krátce (Litric, Deuter), spolehlivost elektroniky?
jaké máte zkušenosti s lavinovým batohem? Má smysl ještľ jít do starší technologie s cartridge která je levnější? Nebo to už nemá moc smysl a je lepší elektrická verze (superkapacitátor) nabízený zejména Ortovoxem.
Děkuji.
Mám lyže Volkl Rise up 82 a k nim vázání Marker Alpinist 10 Demo. Po 2 měsících užívání se vyskytl následující problém. Při chůzi na zvednuté patce s otočenými piny směrem dozadu se po chvíli patka začne přenosem energie z vázání zvedat a po pár krocích se zvedne tak, že na ni už bota nedošlapuje (viz video zde u příspěvku na fb: https://www.facebook.com/100000270106896/videos/635485105247471/).
Nesetkali jste se s tímto problémem? Prozatím to dělá jen jedno vázání.
Díky předem za vaše zkušenosti a skol!
Honzo, ještě by v těch hlavních pravidlech na konci článku bylo dobré zmínit, že pokud se už sjíždí po nebo před zavírací dobou, sjíždí se v úzkém pruhu u kraje sjezdovky tak, aby ten pruh šel upravit jedním projetím rolby (6 metrů).
Dobrý den, jsem začátečník, tak mám základní dotaz - co je důležité mít sebou v batohu? Sport už znám déle, nejdřív jsem měla starší výbavu a zkoušela jen u nás v okolí, žádné velké výlety. Letos už mám ale novou výbavu, zkusila jsem i pár celodenních výletů a docela mě to chytlo. Pořád jsem ale začátečník, do batohu balím jen druhé teplejší rukavice, péřovou bundu v pytlíčku, brýle, intelligent food na svačinu když vyrážím dál, pití. Vím, že fajn by byla i čelovka, tu musím rozhodně dokoupit a taky helma na cestu zpět…napadá vás ještě něco, co vždy berete? Díky za tipy :)
Ahoj,
nevím, jestli je to ještě aktuální, každopádně já sem, tam vytáhnu Ridge i v létě do hor a i v létě poslouží skvěle. Celorozepínání batohu je vskutku praktická věc, kterou i v létě oceňuji. K tomu spousta úchytných bodů, takže lze na něj naložit i z vnější strany množství věcí.
O.
Ahoj, rád bych se zeptal, zda má někdo zkušenost s používáním v létě na třeba víkendové túry? Předem díky